• Home
  • Wrocław – miasto dotykające chmur: najwyższe budynki w stolicy Dolnego Śląska

Wrocław – miasto dotykające chmur: najwyższe budynki w stolicy Dolnego Śląska

5
(1)

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to miasto o bogatej historii i fascynującej architekturze. Wrocław od lat rozwija się nie tylko na szerokość, ale także w górę. W ostatnich latach wiele inwestycji koncentruje się na budowie wysokich budynków, które zmieniają panoramę miasta. W tym artykule przyjrzymy się najwyższym budynkom we Wrocławiu.

Sky Tower – 212 metrów Jest to niewątpliwie najbardziej rozpoznawalny budynek we Wrocławiu, a zarazem najwyższy. Sky Tower z wysokością 212 metrów, oddany do użytku w 2012 roku, nie tylko dominuje w panoramie miasta, ale również należy do najwyższych budynków w Polsce. Znajdują się tu apartamenty, biura, centrum handlowe oraz taras widokowy na 49. piętrze, z którego roztacza się niesamowity widok na całe miasto.

Kredka i Ołówek – 106 metrów Te dwie wieże studenckie, często nazywane ze względu na swój wygląd „Kredką” i „Ołówkiem”, zostały zbudowane w latach 70. XX wieku. Osiągają wysokość 106 metrów i są jednymi z najwyższych akademików w Polsce. Mieści się tu również Kolegium Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Mostostal Wrocław – 96 metrów Mostostal Wrocław to biurowiec oddany do użytku w 2001 roku. Z wysokością 96 metrów jest jednym z najwyższych budynków we Wrocławiu. W obiekcie znajdują się biura oraz lokale usługowe.

Silver Tower Center – 92 metry Oddany do użytku w 2014 roku, Silver Tower Center mieści się w samym sercu Wrocławia, tuż obok Dworca Głównego. Z wysokością 92 metrów, budynek jest jednym z najwyższych biurowców w mieście. Prócz biur, znajdują się tu również lokale usługowe i gastronomiczne.

Angel River – 85 metrów Zbudowany w 2017 roku, Angel River to kompleks mieszkalno-biurowy usytuowany nad Odrą, w pobliżu Wyspy Słodowej. Z wysokością 85 metrów, jest jednym z najwyższych budynków mieszkalnych we Wrocławiu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Please follow and like us:

Leave A Comment